- users (up to 10 users),
- products (up to 1000 products),
- weighments (up to 5000 weighments),
- tares (up to 100 tares),
- ALIBI memory (up to 100 000 weighments).
FEATURES
INTERFACES
– 2×RS 232
– USB-A
– USB-B
– Wi-Fi®® (option)
EXTRA FUNCTION KEYS
– header printout,
– tare editing,
– footer printout,
– product selection.
ADDITIONAL INFORMATION LINE
FUNCTIONS
AUTOTEST
DOSING
PERCENT WEIGHING
TOTALIZING
PARTS COUNTING
PEAK HOLD
STATISTICS
CHECKWEIGHING
UNDER-PAN WEIGHING
GLP PROCEDURES
ANIMAL WEIGHING
DENSITY DETERMINATION
| Maximum capacity [Max] | 200 / 2000 g |
| Minimum load | 20 mg |
| Readability [d] | 0.001 / 0.01 g |
| Tare range | -2000 g |
| Repeatability (Max) | 0.001 / 0.01 g |
| Repeatability (5% Max) | 0.0005 / 0.005 g |
| Linearity | ±0.002 / 0.02 g |
| Stabilization time | 2 / 1.5 s |
| Adjustment | internal (automatic) |
| Display | LCD (backlit) |
| Communication interface | 2×RS232, USB-A, USB-B, Wi-Fi® (option) |
| Power supply | 100 ÷ 240 V AC 50 / 60 Hz |
| Operating temperature | +10 ÷ +40 °C |
| Weighing pan dimensions | 128×128 mm |
| Packaging dimensions | 470×380×336 mm |
| Net weight | 3.9 kg |
| Gross weight | 5.5 kg |
ACCESSORIES
- Granite Antivibration tables
- ALIBI Reader
- E2R System
- R Panel
- R.Barcode
- R-LAB
- RAD-KEY
- RADWAG Connect
- RADWAG Development Studio
- labVIEW Driver
- Under-Pan Weighing Rack
- Density determination kit
- Receipt Printer
- Cigarette lighter receptacle power supply cables
- RS 232, RS 485 Cables
- RS 232 cables (scale-EPSON Printer)
- USB cable (scale-printer)
- Protective Cover for Balances
- Barcode Scanners
- Anti-draft Chamber for balances with a weighing pan 128x128mm
- Balance Storage Case
- AP2-1 Current Loop Unit
- Power Adapters
- Displays
- RPANEL BOX


















Ulasan
Belum ada ulasan.